Grzejniki płytowe Buderus

Grzejniki płytowe Buderus Logatrend

Nowe grzejniki płytowe Buderus Logatrend są standardowo lakierowane w kolorze białym (RAL 9016), zaś na zamówienie mogą być wykonane we wszystkich kolorach palety RAL. Właściwości wszystkich grzejników Logatrend zostały udokumentowane niemieckim znakiem jakości RAL, a najwyższa jakość wykonania potwierdzona została 10-letnim okresem gwarancji. Przestrzeganie wymagań jakościowych monitorowane jest przez niezależne instytuty badawcze. Buderus uzyskał certyfikat DIN ISO 9001. Certyfikat ten, obejmuje kompletny proces produkcji, od projektu, poprzez wytwarzanie i logistykę, aż po dystrybucję i gwarantuje użytkownikom odpowiednio wysoką jakość każdego produktu.

Grzejniki występują w trzech modelach (tzw. typoszeregach), z których każdy występuje w 5 rozmiarach wysokości, 15 standardowych długościach i siedmiu typach (10, 20, 30 – grzejniki higieniczne; 11, 21, 22, 33 – grzejniki standardowe). Praktyczne centralne przyłącze w grzejnikach wersji Logatrend VCM (Plan oraz Profil) oferuje wiele swobody w planowaniu instalacji dla wszystkich długości grzejnika, zapewniając jednolity wymiar i położenie przyłączy. Umożliwia to również montaż rur i ich sprawdzenie bez podłączenia grzejników. Istotne jest również prawidłowe mocowanie grzejników na ścianie. Dzięki systemom zamocowań FMS, montaż jest niezwykle łatwy, a co najważniejsze, zapewnia pewne połączenie. Zawory grzejnikowe Buderus, fabrycznie zainstalowane w modelach VC i VCM, prezentują nowy design oraz stanowią kolejny znak rozpoznawczy marki Buderus. W rezultacie, nowe grzejniki płytowe pozwalają zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet o 11%, w porównaniu do konwencjonalnych grzejników, które nie są wyposażone w indywidualnie dobrane wkładki zaworowe.

Grzejniki płaskie Logatrend Plan

Grzejniki Buderus Plan C

Grzejniki Buderus Plan C

Płaskie grzejniki płytowe, sprostają najbardziej wyrafinowanym potrzebom w zakresie projektowania i estetyki. Współczesne wymagania w zakresie efektywności energetycznej mogą być również realizowane przez grzejniki. Łączone z urządzeniami grzewczymi marki Buderus, takimi jak np. pompy ciepła lub instalacje solarne – doskonale sprawdzają się w instalacjach niskotemperaturowych. Powód jest prosty: zastosowanie zmodernizowanych technologii w połączeniu z bardzo wydajną techniką regulacyjną sprawia, że nowoczesne grzejniki są bardzo wydajne i efektywne, co czyni je słusznym wyborem.

Podobnie jak wszystkie produkty Buderus, grzejniki Logatrend oszczędzają energię i dostarczają ciepło w sposób efektywny. Do tego ich instalowanie przebiega szybko i łatwo. Model C-Plan dysponuje czterema króćcami przyłączeniowymi z gwintem wewnętrznym G1/2” do kompletnego podłączenia na miejscu. Zalety te, z uwzględnieniem centralnego przyłącza w modelu Logatrend VCM-Plan, dają instalatorowi dużą elastyczność przy indywidualnym planowaniu instalacji.

Grzejniki profilowane Logatrend Profil

Grzejnik Buderus Profil C

Grzejnik Buderus Profil C

Grzejniki płytowe Logatrend Profil oferują wysoką wydajność cieplną i swoim ponadczasowym wyglądem nadają się zarówno do domu, jak i do biura. Niskie nakłady inwestycyjne czynią je ciekawą alternatywą dla grzejników z płaską płytą czołową. Podobnie jak ich płaskie odpowiedniki, profilowane grzejniki płytowe są również łatwe do zamontowania – grzejniki dwu- oraz trzypłytowe można dowolnie obracać. Model Logatrend C ma cztery przyłącza boczne, Logatrend VCM centralne przyłącze na dole, a model Logatrend VC posiada przyłącze na dole z lewej lub prawej strony, co pozwala swobodnie zaplanować instalację. Grzejniki Logatrend z serii VC oraz VCM mają fabrycznie zamontowany zestaw z zaworem grzejnikowym.

Grzejniki płytowe Logatrend są łatwe w czyszczeniu, co sprawia, że doskonale nadają się dla alergików. Podczas gruntownego czyszczenia wystarczy zdjąć jedynie kratkę przykrywającą, która nawet w stanie zamontowanym daje się łatwo usunąć. Dla obiektów użyteczności publicznej wymagających wysokiego poziomu higieny, takich jak np. szpitale, gdzie częste czyszczenie i dezynfekcja są na porządku dziennym, Buderus oferuje również grzejniki płytowe bez osłon konwekcyjnych, niewyposażone w konwektory, grill górny i panele boczne.

Regulacja termostatyczna – zawory i głowice

Jednym z najważniejszych elementów grzejnika Logatrend jest zawór termostatyczny. Jego zdolność reagowania decyduje o komforcie ogrzewania oraz o efektywności grzejnika. Oszczędne zawory Buderus 1K montowane są seryjnie zarówno w grzejnikach z płaską, jak i profilowaną płytą czołową (grzejniki typu VC oraz VCM).

Głowica termostatyczna Buderus

Głowica termostatyczna

Zawory termostatyczne regulują temperaturę w pokoju do ustawionej wcześniej wartości. Jeżeli temperatura wzrasta, np. wskutek silniejszego nasłonecznienia, to głowica termostatyczna Buderus rozpoznaje ocieplanie się pomieszczenia i za pomocą zaworu obniża moc grzejnika. Zawory 1K współpracując z wysokiej jakości głowicami termostatycznymi, reagują w sposób szczególnie czuły, a mianowicie uruchamiają regulację już wówczas, gdy temperatura w pokoju przekroczy tylko o 1°C zadaną wcześniej temperaturę. Konwencjonalne zawory termostatyczne reagują ze znacznym opóźnieniem i w tym czasie są jeszcze w połowie otwarte. Zamykają się dopiero po przekroczeniu temperatury w pokoju o 2°C i w ten sposób tracą kosztowną energię cieplną. Odbija się to niekorzystnie nie tylko na efektywności energetycznej, ale także na klimacie w pomieszczeniu, wystawionym na znaczne wahania temperatury.

ustawienia zaworów termostatycznych

Regulacja zaworów termostatycznych

Już od ponad 10 lat zawory 1K są fabrycznie montowane we wszystkich modelach grzejników Logatrend VC oraz VCM. Aby pokryć duże spektrum mocy grzejników, zawory 1K występują w dwóch wielkościach (typ U z dokładną regulacją dla mniejszych natężeń przepływu oraz standardowy typ N dla większych natężeń przepływu). Każdy grzejnik już w fabryce otrzymuje optymalnie dobrany zawór. W stosunku do konwencjonalnych zaworów grzejnikowych pozwalają zaoszczędzić nawet do 5% energii cieplnej.

Grzejniki płytowe Buderus zapewniają nie tylko optymalne ciepło i komfort, ale także maksymalizują wydajność Twojej instalacji grzewczej, ponieważ mogą zawsze pracować w optymalnym zakresie. W ten sposób unika się niedogrzania lub przegrzania poszczególnych grzejników. Hydrauliczne zrównoważenie pozwala również w dużej mierze ograniczyć hałas wynikający z ruchu wody w instalacji. Niewielka zmiana wielkości przepływu ma poważne konsekwencje, bowiem ogrzewanie nie musi zawsze pracować na pełnych obrotach. Przez to wzrasta efektywność, a zużycie i koszty maleją – przeciętnie o maks. 6% wobec instalacji bez zrównoważenia hydraulicznego. Jeżeli jednak byłaby potrzebna korekta regulacji, to można ją wykonać bez narzędzi, wykorzystując umieszczoną na zewnątrz bezstopniową podziałkę.

Mocowanie grzejników

Zawieszenia grzejników Buderus

Zawieszenia grzejników Buderus

Prawidłowe mocowanie do ściany jest warunkiem poprawnego montażu grzejników. System montażu Buderus dla wszystkich grzejników płytowych Logatrend został specjalnie stworzony z uwzględnieniem indywidualnych rozwiązań w domu każdego użytkownika. Dla systemu montażu FMS krzywe ściany lub inne wymagania instalacyjne nie stanowią żadnego problemu. Pozwala on na regulację wysokości zamontowania oraz ma standardowo wbudowaną blokadę podniesienia. Wkładki izolacji akustycznej pozwalają zapobiec przenoszeniu hałasu już u samego źródła. Montaż za pomocą systemu FMS jest nie tylko prosty, ale i bezpieczny oraz pewny. Grzejniki dwu- oraz trzypłytowe dają się obracać i głowica termostatyczna może być umieszczona z lewej lub prawej strony, zgodnie z własnym życzeniem.

W przypadku mocowania grzejników ważną rolę odgrywa bezpieczeństwo. Poddawane są one różnym obciążeniom, w zależności od tego, gdzie zostały zainstalowane. Z tego powodu zostały zdefiniowane różne klasy wymagań. System montażu FMS może być pod pewnymi warunkami stosowany w klasie montażu 3. Dlatego grzejniki płytowe Logatrend zgodne z normą VDI6036 mogą
być stosowane np. w szkołach.

Udostępnij